Личная информация
Деятельность
Перші форми філос. знання з’явились в давній Індії, Китаї, Греції. “Софос”(мудрість) використову¬вався в архаїчний період 8-7 ст. до н.е.
Зв'язок, єдність набутого досвіду життя і знання про нього, котрі давали можливість людям безпо¬милково ді¬яти у різних обставинах буття та збагачуватись новим досвідом і знанням, вважались з давніх часів мудрістю або «софійністю». Згідно легенд гностиків Софія (Мудрість) є одна із зсад світобуття, богиня цікавості. Вона проникла у таємниці богів, які управляли різними стихіями світу, а потім передала знання про них людям.
Интересы
Визначення філософії (Ф). Аристотель говорить : «Філософія є наукою про суть сущого». В свій час філ-ф В.Віндельбанд наприкінці ХІХ ст. зазначив, що філософію можна визначити як життєву мудрість, або науку про принципи, або вчення про абсолют, або самопізнання людського духу, і кожне з цих визначень буде або надто широким, або надто вузьким.
Ф. є особливою духовною формою буття. Її функціональною особливістю є задоволення світоглядних запитів людини. За висловом М.Хайдеггера “Питання, що таке філософствування - невід’ємне від філософії, це її довічний супутник”.
Любимая музыка
скрыта или не указана
Любимые фильмы
скрыты или не указаны
Любимые телешоу
скрыты или не указаны
Любимые книги
Пізніше Сократ, а за ним Платон завдання філософії вбачають не тільки у тому, щоб долучитись до незбагненої світової мудрості-душі, а у тому, щоб зрозуміти світ людського буття. Тобто пізнати, як і чому створені люд¬ською уявою боги, природні стихії та люди існують у взаємному зв'язку. Знання про такий зв'язок вони розгля¬дають як благо або мудрість.
Любимые игры
У Сократа філософ - любитель мудрості, а не мудрець. Першим системати¬зував філос. Аристотель: метафізика, логіка, етика, риторика, поетика, політика. Філос.- не просто наука, а форма духовно-теоретичного освоєння світу, т.б. світовідношення лю¬дей.. В філ. розрізняють типи знання:
-епістемне (знання до науки);
-наукове пізнання, систематизація знаннь;
-софійне – мудрість життя ( мудрість вища за знання);
-доксичне(докса-думка)- знання, що ґрунтуються на суспільній думці.
Людське світовідношення:
-практичне: виробництво, споживання.
-пізнавальне: наука (емпіричне знання-ч/з досвід).
-духовно практичне (освоєння світу в ідевльних формах): філос., релігія, мораль, мистецтво.
Любимые цитаты
Приличная женщина — это та, про которую никто не знает, как неприлично она себя может вести.
— Автор неизвестен
— Позвольте дать Вам совет. Если хотите сохранить любовь государя, помните — Вы должны быть готовым отдать ему то, что для вас дороже всего на свете.
— Дороже всего на свете для меня моя честность.
— Тюдоры (The Tudors)
О себе
Гегель: філос.- це єдність мистецтва і релігії. Зв’язок філос. з історичною епохою. Ф. – це наука про Поняття та його формування; філософствувати – значить дійти до Поняття.
Філос. не дає відповіді на повсякдення питання, покликана задавати питання, ставити проблеми, на¬магатися виявити сферу непізнаного, бажаного. Філос. розглядає світ в його цілісності, в єдності, в його зв’язку з людиною , з його пізнавальною і перетворюючою діяльністю.